Постинг
14.07.2023 09:09 -
ОТНОСНО АНАЛИЗА НА "ДОЙЧЕ ВЕЛЕ" ЗА ВЛИЗАНЕТО НА УКРАЙНА В НАТО
Автор: bosia
Категория: Политика
Прочетен: 8872 Коментари: 9 Гласове:
Последна промяна: 14.07.2023 12:37
Прочетен: 8872 Коментари: 9 Гласове:
2
Последна промяна: 14.07.2023 12:37
"ДОЙЧЕ ВЕЛЕ" ТВЪРДИ, ЧЕ ЕВЕНТУАЛНОТО ВЛИЗАНЕ НА УКРАЙНА В НАТО ЩЕ МОТИВИРА РУСИЯ ДА ПРОДЪЛЖИ ВОЙНАТА ДО КРАЙ
Мнението ми е че анализът е едностранчив! Когато става дума за две страни е задължително да се анализира и реакцията на другата страна!
Русия няма капацитет да води дълга и изтощителна война по две причини:
1. На практика Русия е обградена от всички страни с държави, които или са негативно настроени към нея по обясними причини, или тайно или явно имат претнции илимераци за нейни територии, особено в Далечния изток и Сибир. В това число и Китай, които имат над 50 милиона поданици в момента на руска територия. Това, че китайското ръководство официално се обявява за подкрепящ Русия-нищо конкретно не означава. Исторически Китай е доказал, че говори едно, а върши понякога точно обратното. В същото време територията на Русия в сегашния и вид е 100% заграбена със сила. Зад Урал инфраструктурата почти липсва. Хората, които живеят там имат различни представи за нормален живот от тези на Путин и Кремъл.
2. Самите руснаци вече разбират, че Путин има фиксидеи, които са във вреда на нацията, включително и с избиването на десетки хиляди руски войници и офицери. Затова и започна бясна чистка на действащи генерали, опандизване на журналисти и интелектуалци, несъгласни с целите и действията на Путин.
Няма да е далеч деня, в който Путин ще свърши като Сталин!
Мнението ми е че анализът е едностранчив! Когато става дума за две страни е задължително да се анализира и реакцията на другата страна!
Русия няма капацитет да води дълга и изтощителна война по две причини:
1. На практика Русия е обградена от всички страни с държави, които или са негативно настроени към нея по обясними причини, или тайно или явно имат претнции илимераци за нейни територии, особено в Далечния изток и Сибир. В това число и Китай, които имат над 50 милиона поданици в момента на руска територия. Това, че китайското ръководство официално се обявява за подкрепящ Русия-нищо конкретно не означава. Исторически Китай е доказал, че говори едно, а върши понякога точно обратното. В същото време територията на Русия в сегашния и вид е 100% заграбена със сила. Зад Урал инфраструктурата почти липсва. Хората, които живеят там имат различни представи за нормален живот от тези на Путин и Кремъл.
2. Самите руснаци вече разбират, че Путин има фиксидеи, които са във вреда на нацията, включително и с избиването на десетки хиляди руски войници и офицери. Затова и започна бясна чистка на действащи генерали, опандизване на журналисти и интелектуалци, несъгласни с целите и действията на Путин.
Няма да е далеч деня, в който Путин ще свърши като Сталин!
ЗА НЯКОИ СТРАННОСТИ НА РАДИОСТАНЦИЯ „ДОЙ...
Има ли български блогове в топ класацият...
"Еврейската диаспора" стои зад...
Има ли български блогове в топ класацият...
"Еврейската диаспора" стои зад...
Образователен материал за дребни мишоци ...
САМО ТАКА! БРАВО НА АМЕРИКАНЦИТЕ!
Кой ще спечели патента за новата българс...
САМО ТАКА! БРАВО НА АМЕРИКАНЦИТЕ!
Кой ще спечели патента за новата българс...
Следващ постинг
Предишен постинг
Състоянието се нарича остендрангов райхсиндром. Изразен предимно при немци,
но също и БГ дементократи- подпетенци и с пюсюрливи наклонности.
цитирайно също и БГ дементократи- подпетенци и с пюсюрливи наклонности.
Това с лайното, което се дърпа явно при теб е част от автобиографията ти.
Радвам се, че си толкова самокритичен!
цитирайРадвам се, че си толкова самокритичен!
Текстът не е свързан със заглавието, което ме кара да мисля, че текстът е на bosia, а заглавието е интерпретация на нещо от DW с друго съдържание.
Не става ясно и какво значи "Русия ще продължи до край". Най вероятно до осъществяването на целите на СВО- денацификация на Украйна.
цитирайНе става ясно и какво значи "Русия ще продължи до край". Най вероятно до осъществяването на целите на СВО- денацификация на Украйна.
След като пишеш името си с цифри е редно и коментарът ти да бъде описан с цифри!
цитирайПочти излезе! Оп!-пак се върна. Сори, секнах те.
цитирайПак пишеш автобиографията си, медузо пръдлива! Ту излизаш, ту пак влизаш!
цитирайЗа съжаление Путин е далеч от нивото на добрия дядо Иван, неправилно наречен Грозни, Малюта Скуратов и опричниците. Русия се нуждае от нова опричнина за да има строг ред и законност. Може да съществува само в условията на строго самодържавие и единоначалие на всички нива в държавата. Сталин е бил комунистически вариант на дядо Иван и затова е по-успешен от останалите съветски ръководители.
цитирайДиктатурата прогонва или избива свободомислещите. Така се прави една антиселекция, което няма никакво бъдеще.
цитирайДиктатурата прогонва лаладжиите, плямпалата и дървените философи и остават хората, които работят под ръководството на добрия цар батюшка за страната си.
цитирай
