Постинг
24.06.2023 13:38 -
КРЕМЪЛСКИЯТ ПРЕВРАТАДЖИЯ ОТНОВО ОБВИНЯВА ДРУГИТЕ ЗА ТОВА, КОЕТО ТОЙ ЛИЧНО Е НАПРАВИЛ
Путин обвинява Пригожин в преврат.
Смехория!
Превратът извърши самият той преди повече от 20 години!
Сега става друго.
В момента се случва това, което предвидих преди 32 години, че Русия, след разпада на насилствената структура СССР ще се разпадне вторично, понеже самата Русия е една тежка абсолютична диктатура и подлежи на разпад. Поводът няма никакво значение. Разпадът може да тръгне по всякакъв повод.
Самата Русия до Урал е горе-долу монолитна, но зад Урал няма единност-етническа, ценностна и обществена. Инфраструктурата я няма и това засилва центробежните процеси. Никой не може да ме убеди, например, че над 50 млн. китайци, които основно живеят на територията на днешна Русия, като основната част е в азиатската и част, ще подкрепят Путин.
Историческата логика е много по-силна от абсолютичното мислене и действия на индивида и това се вижда с просто око. Но има достатъчно недоволни от диктатурата на Путин и в Москва. Те също няма да го подкрепят. Няма да го подкрепят и тези, които бяха принудени да избягат от Русия, за да не повторят биографията на Навални.
Всъщност, сега може да се смята за неизвестна само датата и причината за смъртта му, с уговорката, че ще бъде съвсем скоро.
Смехория!
Превратът извърши самият той преди повече от 20 години!
Сега става друго.
В момента се случва това, което предвидих преди 32 години, че Русия, след разпада на насилствената структура СССР ще се разпадне вторично, понеже самата Русия е една тежка абсолютична диктатура и подлежи на разпад. Поводът няма никакво значение. Разпадът може да тръгне по всякакъв повод.
Самата Русия до Урал е горе-долу монолитна, но зад Урал няма единност-етническа, ценностна и обществена. Инфраструктурата я няма и това засилва центробежните процеси. Никой не може да ме убеди, например, че над 50 млн. китайци, които основно живеят на територията на днешна Русия, като основната част е в азиатската и част, ще подкрепят Путин.
Историческата логика е много по-силна от абсолютичното мислене и действия на индивида и това се вижда с просто око. Но има достатъчно недоволни от диктатурата на Путин и в Москва. Те също няма да го подкрепят. Няма да го подкрепят и тези, които бяха принудени да избягат от Русия, за да не повторят биографията на Навални.
Всъщност, сега може да се смята за неизвестна само датата и причината за смъртта му, с уговорката, че ще бъде съвсем скоро.
© Жельо Желев без да иска за ФАЩ
Мисля, че вече не е редно да слагаме в е...
© Неизбежният ход на събитията
Мисля, че вече не е редно да слагаме в е...
© Неизбежният ход на събитията
Следващ постинг
Предишен постинг
Време е за последно усилие, което се нарича лустрация, съд и конфискация на имуществото на всички червени и не само червени крадци от прехода от БКП и ДС, от МВР и МНО. Готвиш ли се?
цитирай
2.
attila -
ГРОБА на Русия ще Възроди БЪЛГАРИЯ на Дунав, Вардар, Волга, Киев и КАВКАЗ !
24.06.2023 17:21
24.06.2023 17:21
ПИРОЖКИН ще Раздроби Русия, Като ЮГОСЛАВИЯ !
ПИРОЖКИН ще Достави Путин на Tрибунала в ХАГА Жив Или МЪРТЪВ !
ПИРОЖКИН ще Натика Руските Монголо Татари Обратно в Блатата на МОСКОВИЯТА !
r b.g y/s5wlm
ДА СЕ ЗНАЕ !
ГРОБА на Русия, ще Доведе до ГРОБА на 3aдунaйския КЕHEФ, Защото е Руски КЕHEФ !
ГРОБА на Русия ще Прати в ГРОБА Koмунистите и Mилиционерите, Защото са Руски ГOBНА !
ГРОБА на Волжка България Из/Роди Русия и Само ГРОБА на Русия Може да Възроди БЪЛГАРИЯ !
БЪЛГАРИ ПОМНИТЕ !
Когато РУСИЯ Празнува БЪЛГАРИЯ Умира !
Когато БЪЛГАРИЯ Празнува РУСИЯ Умира !
ВСЯКОЕ ТОРЖЕСТВО БОЛГАР ЕСТЬ СМЕРТЬ РОССИИ" - Иван Сергеевич Аксаков - Руски Публицист,СЛАВЯНОФИЛ !
Върху Гробовете на Дунавска, Волжска и Киевска България се Изроди Русия и Само Върху ГРОБА на Русия може да се Възроди БЪЛГАРИЯ на Дунав, Волга, Киев и Кавказ !
Тази Измислена Държава Наречена Русия:
1.Волжските Българи я Създадоха !
2.Дунавските Българи я Култивираха !
3.Кавказките и Киевските Българи ще я Ликвидират !
Склавяните и Юдохазарите са ТОР за Земите Български Арийски.
Цялата Земя от Москва до Казан,от Киев до Атина и от Солун до Будапеща е Българска.
КАЗАХ !
w w w.b u l g a r y a.g a/r u s s i a n g e n o c i d e.h t m l
Стига си дрънкал глупости! Путин е избран с демократични избори. В смисъл, пояснявам отново и отново. Демократични избори няма никъде. В моя блог и на други места съм доказвал многократно и неопровержимо, че чрез сегашните избирателни системи, особено в т.нар. "демократичен" запад електоратът изобщо не може да избере държавна власт. Но след като ситуацията е абсолютно същата и на запад, и след като на това му се викат "демократични избори", значи са демократични избори.
Една държавна власт избрана чрез тези "демократични" избори, вкл. руската, не може да бъде свалена с преврат и това да се словослави като правилна алтернатива на т.нар. "демократични" избори. Така както се случи в Украйна. И така както се случва по целия свят, с постоянната подкрепа на западния т.нар. "демократичен" свят.
Алтернатива на "демократичните" избори могат да бъдат единствено и само ДЕМОКРАТИЧНИТЕ избори. За да се случи това, се прави правилен анализ на избирателните системи. Анализът отдавна е направен и правилнатат/демократичната избирателна система отдавна е сложена на масата. Публично. В моя блог.
цитирайЕдна държавна власт избрана чрез тези "демократични" избори, вкл. руската, не може да бъде свалена с преврат и това да се словослави като правилна алтернатива на т.нар. "демократични" избори. Така както се случи в Украйна. И така както се случва по целия свят, с постоянната подкрепа на западния т.нар. "демократичен" свят.
Алтернатива на "демократичните" избори могат да бъдат единствено и само ДЕМОКРАТИЧНИТЕ избори. За да се случи това, се прави правилен анализ на избирателните системи. Анализът отдавна е направен и правилнатат/демократичната избирателна система отдавна е сложена на масата. Публично. В моя блог.
Искаш да убедиш нормалните хора, че ЛЕНИН И сТАЛИН СА ИЗБРАНИ С "ДЕМОКРАТИЧНИ ИЗБОРИ" ЛИ?
Само психопат може да говори това, което си написал!
цитирайСамо психопат може да говори това, което си написал!
bosia написа:
Искаш да убедиш нормалните хора, че ЛЕНИН И сТАЛИН СА ИЗБРАНИ С "ДЕМОКРАТИЧНИ ИЗБОРИ" ЛИ?
Само психопат може да говори това, което си написал!
Само психопат може да говори това, което си написал!
Искам да ти подскажа лекичко, че те не са избрани с демократични избори. А така също и Байдън, Макрон, Шолц... Тачър, Рейгън. И Т Н.
Сещаш ли се? И тайната на всичко това е в избирателните системи, които ползват - те са единствено с цел да създават илюзията, че са избрани с демократични избори. И ако си принципен, ще се фиксираш в анализа на избирателните системи. А няма избирателно, да се фиксираш само и единствно в Русия. Където живеят некви си 150 милиона. А в ЕС, САЩ, Канада са неколко пъти повече.
Мъ да - ще кажеш ти, че са богати. Ъхмъ - "Глупецът вредом всеки почита, богат е казва пък го не пита..." - че е поробил целия трети свят. Плюс България, която също бе натикана в третия свят, откак вече не сме с Русия. И зорлем искат да ни вкарат във война с нея.
Всички го разбраха - що за мизерно "демократично" плъхче е.
цитирайВие сте ярко доказателство, че Русия избира за свои застъпници в България психопати и
марионетки.
цитираймарионетки.
Ква Русия, кви пет лева? Говоря ти за инженерно съоръжение. Общественият механизъм е инженерно съоръжение. Това съоръжение се променя. Почва да не работи и да търси инженер, който да го ремонтира. Или както е казал и поетът: У нас животът се обърка. Моторът не работеше добре. Започна подозрително да хърка. И спре.
Сега чакаме майсторът, дето ще го оправи. И по това ще го познаете - че ще го оправи. Ще се явят много майстори, които ще твърдят, че могат да го оправят. Но не могат. Особено, ако не спират да ми дърлявят нещо си за Русия и Путин. А майсторът, дето ще го оправи стои от страна, наблюдава безполезните и безумни (и все по-безумни) опити, да се оправи мотора с празна идеология и дитирамби, усмихва се... Усмихвам се - аз съм майсторът.
цитирайСега чакаме майсторът, дето ще го оправи. И по това ще го познаете - че ще го оправи. Ще се явят много майстори, които ще твърдят, че могат да го оправят. Но не могат. Особено, ако не спират да ми дърлявят нещо си за Русия и Путин. А майсторът, дето ще го оправи стои от страна, наблюдава безполезните и безумни (и все по-безумни) опити, да се оправи мотора с празна идеология и дитирамби, усмихва се... Усмихвам се - аз съм майсторът.
Горното берковско майсторче, дето прави чудеса в тоалетната, което се подписва с цифричка, за да не си каже името/Лъчезар Атанасов/ да беше оправил поне Берковица.
За такива като него има лаф:
"Цървули няма-гайда иска"!
цитирайЗа такива като него има лаф:
"Цървули няма-гайда иска"!
bosia написа:
Горното берковско майсторче, дето прави чудеса в тоалетната, което се подписва с цифричка, за да не си каже името/Лъчезар Атанасов/ да беше оправил поне Берковица.
За такива като него има лаф:
"Цървули няма-гайда иска"!
За такива като него има лаф:
"Цървули няма-гайда иска"!
Пак не разбра, кво ти казвам. Мене кучета ме яли. Кризата на България, се трансформира от кризострофа на света в катастрофа. И даже армагедон. И не, не е Русия виновна за това.
Сега чакаме, да дойде майсторът, който ще оправи батака. Ама него го нема. И защо го нема - защото той трябва да обясни логически, кво се случва и как да се оправи. Аз чакам.
Относно Берковица - няма как да я оправя - тя е функция на световното управление. На сградата на Община Берковица гордо се вее знамето на ЕС. Общинската власт представлява ликвидационен съвет, който получава субсидии от ЕС, САЩ и НАТО, да ликвидира Берковица. Тва е смисъла на това ЕВРО-АТЛАНТИЧЕСКО УПРАВЛЕНИЕ.
А не руско!
Кой финансира операцията. Въпрос с лесен отговор - бюджетът на общината е над пеесе процента от евро-субсидии и заеми. Ама заемите и те не са руски.
Кой е основният ресрус който се източва от тука? Източва се евтина работна ръка. А така също на гората по Берковската антиклинала и Предбалкана - мамата й ебаха. Къде са тръгнали всичките тия дървета - на гурбет в Русия, щото са се почувствали свободни, откак падна съветското робство? Нищо подобно - отиват на запад.
Защо мене никой не ме чува и в Берковица? Авторитарният начин на мислене е онова мистическо нещо, което прави възможно съществуването на тоталитарните системи. Авторитарният начин на мислене, мош да си го погледнеш в книгата на Желю Желев. Но има и още нещо, което прави възможно съществуването на авторитарния начин на мислене и сляпото следване на овчаря от овците (въпреки, че овците са хора, а не истински овци). И това нещо е, че се експлоатират като за последно базовите природни ресурси. Като свършат, тогава ше видите кон боб яде ли.
Начи глей сега - да ти дообясним, се пак. Обяснявам ти логически, защо и как избирателната система е менте от всякъде. Логически, като се опирам на математиката за шести клас. Имаш ли проблем с математиката за шести клас? Ама не става въпрос само за руската избирателна система. А и за западните избирателни системи. До една!
От тука натам, за мене няма значение, дали ти и още легион като тебе, ще ми повтарят от зори до мрак, че аз съм никой, че нямам цървули или съм само с един сандал. С един сандал влизам в парламента. Аз съм парламента. Говоря ли самата истина? Ударих ли самата същина на наболелия обществен проблем? Това ме интересува, не да слушам глупости. Ти имаш ли кво да кажеш по съществото на задачката, на теоремата, която аз реших и превърнах в аксиома?
Не? И мислиш, че като ме отричаш това има някакво значение? Запомни - общественият проблем е тук. Той няма да изчезне! Той расте но не старее. А всички вие, включително тия които си имат цървули, а не са боси и голи като тебе, всички сте на изпит пред негово величество. И когато осъзнаете тоя факт, вече и физически, ама ептем на голо - тогава, имате точно две алтернативи: Първата е да ви скъсат на изпита; Втората е да дойдете при мене.
Трета алтернатива няма. Ако има, чакам опровержение по същество.
цитирайОт тука натам, за мене няма значение, дали ти и още легион като тебе, ще ми повтарят от зори до мрак, че аз съм никой, че нямам цървули или съм само с един сандал. С един сандал влизам в парламента. Аз съм парламента. Говоря ли самата истина? Ударих ли самата същина на наболелия обществен проблем? Това ме интересува, не да слушам глупости. Ти имаш ли кво да кажеш по съществото на задачката, на теоремата, която аз реших и превърнах в аксиома?
Не? И мислиш, че като ме отричаш това има някакво значение? Запомни - общественият проблем е тук. Той няма да изчезне! Той расте но не старее. А всички вие, включително тия които си имат цървули, а не са боси и голи като тебе, всички сте на изпит пред негово величество. И когато осъзнаете тоя факт, вече и физически, ама ептем на голо - тогава, имате точно две алтернативи: Първата е да ви скъсат на изпита; Втората е да дойдете при мене.
Трета алтернатива няма. Ако има, чакам опровержение по същество.
Разбрах, че не обичаш да "говорищ глупости".
Просто обичаш да ги вършиш.
Весело е да сравняваш руската избирателна система със швейцарската.
Не е възможно швейцарците да живеят по-добре от руснаците след като нямат подземните богатства на Русия, нали?
Не е лошо да станеш овчар и да обясняваш на овчиците твоите математически "открития".
цитирайПросто обичаш да ги вършиш.
Весело е да сравняваш руската избирателна система със швейцарската.
Не е възможно швейцарците да живеят по-добре от руснаците след като нямат подземните богатства на Русия, нали?
Не е лошо да станеш овчар и да обясняваш на овчиците твоите математически "открития".
bosia написа:
Весело е да сравняваш руската избирателна система със швейцарската.
Весело е да сравняваш руската избирателна система със швейцарската.
Ми сравнявай де! Айде да те видим, дали мош да кажеш нещо по същество. Не, сериозно - можеш ли да кажеш нещо конкретно по същество? До колкото знам в езикови гимназии приемните изпити са с математика. Т.е. ти си влезнал да учиш в руската гимназия с материала по математика от шести седми клас. Нали не си влезнал с връзки (през комунизма нали не си бил връзкарче)?
Прочети в речника за чужди думи смисъла на думата "РЕФЕРЕНДУМ".
цитирайТова е решението на псевдодемократичните изборни системи, които съществуват сега по света. Разликата между сега съществуващите "демокрации" в САЩ, Русия, ЕС, България и т.н. е в това, че в някои от тези държави, можеш да плямпаш повече, отколкото в други. Но това не е демокрация. Демокрация е да можеш да избереш премиера и министрите с пряк избор и да ги свалиш от власт с пряк избор. А ако можеш да даваш гласа си "за" или "против" перманентно и на всеки 3 месеца гласовете да се нетират и да е ясно кой ще остане във властта и кой ще си ходи, ето това е перманентна пряка демокрация. На второ място, това е важните решения, които също трябва да се вземат от Суверена - например утвърждаването на всеки закон. Както е казвал преди повече от 300 години Жан Жак Русо, не е закон този акт, който не е оторизиран от Суверена.
цитирайТвоята "демокрация" е твърде напреднала.
Според твоята "демокрация" берковските ти съседи трябва да вземат общо решение дали можеш да пръднеш или трябва да стискаш, докато ти разрешат!
Такава демокрация може в някаква степен да се получи след много поколения, когато се създадат необходимите обществени отношения и общи личностни ценности. А това може да стане след неизвестно време или никога, СбЪрковецо!
цитирайСпоред твоята "демокрация" берковските ти съседи трябва да вземат общо решение дали можеш да пръднеш или трябва да стискаш, докато ти разрешат!
Такава демокрация може в някаква степен да се получи след много поколения, когато се създадат необходимите обществени отношения и общи личностни ценности. А това може да стане след неизвестно време или никога, СбЪрковецо!
kolevdobri написа:
Перманентна пряка демокрация
Това е решението на псевдодемократичните изборни системи, които съществуват сега по света. Разликата между сега съществуващите "демокрации" в САЩ, Русия, ЕС, България и т.н. е в това, че в някои от тези държави, можеш да плямпаш повече, отколкото в други. Но това не е демокрация. Демокрация е да можеш да избереш премиера и министрите с пряк избор и да ги свалиш от власт с пряк избор. А ако можеш да даваш гласа си "за" или "против" перманентно и на всеки 3 месеца гласовете да се нетират и да е ясно кой ще остане във властта и кой ще си ходи, ето това е перманентна пряка демокрация. На второ място, това е важните решения, които също трябва да се вземат от Суверена - например утвърждаването на всеки закон. Както е казвал преди повече от 300 години Жан Жак Русо, не е закон този акт, който не е оторизиран от Суверена.
Това е решението на псевдодемократичните изборни системи, които съществуват сега по света. Разликата между сега съществуващите "демокрации" в САЩ, Русия, ЕС, България и т.н. е в това, че в някои от тези държави, можеш да плямпаш повече, отколкото в други. Но това не е демокрация. Демокрация е да можеш да избереш премиера и министрите с пряк избор и да ги свалиш от власт с пряк избор. А ако можеш да даваш гласа си "за" или "против" перманентно и на всеки 3 месеца гласовете да се нетират и да е ясно кой ще остане във властта и кой ще си ходи, ето това е перманентна пряка демокрация. На второ място, това е важните решения, които също трябва да се вземат от Суверена - например утвърждаването на всеки закон. Както е казвал преди повече от 300 години Жан Жак Русо, не е закон този акт, който не е оторизиран от Суверена.
Значи сега. Да почнем от това, че не премиерът и министрите са най-главни в цялата обществена йерархия. Защото имаме върховенство на закона. И тоя закон са длъжни да го спазват и министрите. Така че, за да имаме истински демократична избирателна система, първо трябва правилно да идентифицираме върха на йерархическата система. Постоянно сме свидетели, как идеологията скрива именно тоя йерархически връх. Т.напр. при марксизма, се твърдеше, че главна е базата, а надстройката е второстепенна. По тоя начин се игнорираше значението на надстройката. Която е именно и собственика над средствата за производство (базата). В сегашната идеология се акцентира, че държавата трябвало да има минимална намеса на пазара, който бил главен. Което е по същество същото като при марксизма.
С идеята за разделението на властите, се търси същия ефект - да се скрие истинския йерархически връх, но и същевременно да се даде възможност, на институцийте във върха да си прехвърлят топката и да се правят на шашави.
Така че крайният извод е, че законодателната власт е най-високият връх. А тия които трябва да могат да бъдат сменявани във всеки един момент са именно депутатите. Но за да се случи това е нужно, да бъде изяснено, колко на брой трябва да бъдат те. Защото съществува параметър, за който никой не говори от официозните щабове на умниците. И тоя параметър се нарича МАКСИМАЛЕН ВЪЗМОЖЕН ДЕБИТ НА ИЗБИРАТЕЛНАТА СИСТЕМА.
За кво става въпрос? За това, че ако депутатите са прекалено малко, дори и да имаш реална възможност да ги сменяш във всеки един момент, всичките дето ще се изредят през най-високото място в йерархията за 40 години (хипотетично средното време през което всеки гражданин може да бъде депутат), са толкова малко, че де факто представляват правоимащи да бъдат власт. Поради тая причина, максималният възможен дебит през законодателната власт трябва да бъде поне 10% от електората, като към него се добавят и други при това съществени гаранции за контрол над законодателната власт (при избирателната система която съм предложил това е постоянният контрол над парламента от Об. съветите). Подчертавам това което казах - става въпрос за МАКСИМАЛЕН възможен дебит. Това означава, че има възможност да се извърти и 10% от електората през парламента, но ако депутатите работят качествено, електоратът не е мотивиран да ги сменява, въпреки че му е дадена възможност (от избирателната система).
Но дори да дадеш възможност на електората да сменя във всеки момент народния си представител, тая възможност също не безгранична, поради простата причина, че в природата моментални явления не съществуват. Така че реално пак имаш минимален мандат - теоретично седмица, а на практика поне месец.
Следват и всички останали подробности, които гарантират, че механизмът на избирателната система дава истинска възможност на електората да назначава и сменя държавната власт, а не само на думи. Защото не е достатъчно, да кажеш какво трябва да е възможно да става, без да предложиш и реално действащ механизъм, чрез който наистина да става това.
kolevdobri написа:
На второ място, това е важните решения, които също трябва да се вземат от Суверена - например утвърждаването на всеки закон.
Важните решения - т.е. референдумите. А кой ще определя кои решения са важни, и кои не са? Защото именно електоратът трябва да решава това. Но това не се случва дори и в Швейцария. Във всеки случай, най-важното решение е кой да бъде народен представител. Защото управлението на държавата (йерархията) представлява начало на нисходящото йерархическо движение. Което е по същество разделение на труда. Ако най-високото работно място в йерархията, бъде съкратено, следващото под него става най-високо. Ако отмениш и него и т.н. - накрая си отменил и разделението на труда. Ако опиташ да направиш система при която всички се занимават с управление (чрез референдуми), целият електорат няма да има време и сили да прави други неща - т.е. пак отменяш разделението на труда.
Ако представителите или най-високото йерархическо ниво си остане, тези представители бидейки част от нисходящото йерархическо движение получават заплата за труда си и поради това имат възможност и да обсъждат, а не само да гласуват закони. Поради това те са с много по-висока ефективност от електората. Електоратът изобщо не може да създава закони с такава производителност а и качество. Именно поради това, една правилна избирателна система, може да даде възможност на електората, сам да определя, отдолу нагоре, кои въпроси са най-важни за него. Като най-важният въпрос остава, кой да го представлява. Това означава, че електоратът трябва да може наистина да назначава представителите си. Което пък означава че може и да ги сменя във всеки един момент. Който момент обаче няма как да е по-кратък от седмица или месец. А в крайна сметка тая възможност означава и конкретно число - на максималния възможен дебит, през най-високо работно място.
Системата която съм предложил, дава възможност на електората да бълва много повече референдуми отдолу нагоре. С решенията от референдумите са задължени да защитават при всяко гласуване и избраните народни представители. В противен случай, те могат да бъдат сменени на момента. По тоя начин, в самата избирателна система е вплетена, при това съвсем естествено, и възможността за постоянни референдуми.
Но нещо повече - в самата избирателна система, когато е првилна, е вплетена и правилната възможност за информиране на обществото. Сега не е възможно това, защото информацията се движи нагоре по йерархията, подобно на капитала. Всъщоност информацията е част от стойността, и дори най-важната й част от която се състои по същество и капиталът.
Как се случва тая медия? Тъй като през най-високото работно място има голямо текучество, т.е. постоянно едни хора, които са били най-горе и са гледали в чекмеджето на властта, какво се събира и как се обработва, какви решения се взимат. Тези хора, когато бъдат свалени, те са мотивирани да "пеят", т.е. да разкриват замислите и събраната информация на тия отгоре. Те са мотивирани да правят така, защото след като бъдат свалени, вече им е отнета и най-добрата работна заплата. И тъй като са много... няма нищо тайно, което да не стане явно.
Досега не знаех, че берковската ракия действа по този начин, особено когато се казваш Блог 13!
цитирайbosia написа:
Досега не знаех, че берковската ракия действа по този начин, особено когато се казваш Блог 13!
А аз па бях сто процента сигурен, че не си в състояние да кажеш нищо съществено.
bosia написа:
Твоята "демокрация" е твърде напреднала.
Според твоята "демокрация" берковските ти съседи трябва да вземат общо решение дали можеш да пръднеш или трябва да стискаш, докато ти разрешат!
Такава демокрация може в някаква степен да се получи след много поколения, когато се създадат необходимите обществени отношения и общи личностни ценности. А това може да стане след неизвестно време или никога, СбЪрковецо!
Според твоята "демокрация" берковските ти съседи трябва да вземат общо решение дали можеш да пръднеш или трябва да стискаш, докато ти разрешат!
Такава демокрация може в някаква степен да се получи след много поколения, когато се създадат необходимите обществени отношения и общи личностни ценности. А това може да стане след неизвестно време или никога, СбЪрковецо!
blog13 написа:
Значи сега. Да почнем от това, че не премиерът и министрите са най-главни в цялата обществена йерархия. Защото имаме върховенство на закона. И тоя закон са длъжни да го спазват и министрите. Така че, за да имаме истински демократична избирателна система, първо трябва правилно да идентифицираме върха на йерархическата система. Постоянно сме свидетели, как идеологията скрива именно тоя йерархически връх. Т.напр. при марксизма, се твърдеше, че главна е базата, а надстройката е второстепенна. По тоя начин се игнорираше значението на надстройката. Която е именно и собственика над средствата за производство (базата). В сегашната идеология се акцентира, че държавата трябвало да има минимална намеса на пазара, който бил главен. Което е по същество същото като при марксизма.
С идеята за разделението на властите, се търси същия ефект - да се скрие истинския йерархически връх, но и същевременно да се даде възможност, на институцийте във върха да си прехвърлят топката и да се правят на шашави.
Така че крайният извод е, че законодателната власт е най-високият връх. А тия които трябва да могат да бъдат сменявани във всеки един момент са именно депутатите. Но за да се случи това е нужно, да бъде изяснено, колко на брой трябва да бъдат те. Защото съществува параметър, за който никой не говори от официозните щабове на умниците. И тоя параметър се нарича МАКСИМАЛЕН ВЪЗМОЖЕН ДЕБИТ НА ИЗБИРАТЕЛНАТА СИСТЕМА.
За кво става въпрос? За това, че ако депутатите са прекалено малко, дори и да имаш реална възможност да ги сменяш във всеки един момент, всичките дето ще се изредят през най-високото място в йерархията за 40 години (хипотетично средното време през което всеки гражданин може да бъде депутат), са толкова малко, че де факто представляват правоимащи да бъдат власт. Поради тая причина, максималният възможен дебит през законодателната власт трябва да бъде поне 10% от електората, като към него се добавят и други при това съществени гаранции за контрол над законодателната власт (при избирателната система която съм предложил това е постоянният контрол над парламента от Об. съветите). Подчертавам това което казах - става въпрос за МАКСИМАЛЕН възможен дебит. Това означава, че има възможност да се извърти и 10% от електората през парламента, но ако депутатите работят качествено, електоратът не е мотивиран да ги сменява, въпреки че му е дадена възможност (от избирателната система).
Но дори да дадеш възможност на електората да сменя във всеки момент народния си представител, тая възможност също не безгранична, поради простата причина, че в природата моментални явления не съществуват. Така че реално пак имаш минимален мандат - теоретично седмица, а на практика поне месец.
Следват и всички останали подробности, които гарантират, че механизмът на избирателната система дава истинска възможност на електората да назначава и сменя държавната власт, а не само на думи. Защото не е достатъчно, да кажеш какво трябва да е възможно да става, без да предложиш и реално действащ механизъм, чрез който наистина да става това.
kolevdobri написа:
Перманентна пряка демокрация
Това е решението на псевдодемократичните изборни системи, които съществуват сега по света. Разликата между сега съществуващите "демокрации" в САЩ, Русия, ЕС, България и т.н. е в това, че в някои от тези държави, можеш да плямпаш повече, отколкото в други. Но това не е демокрация. Демокрация е да можеш да избереш премиера и министрите с пряк избор и да ги свалиш от власт с пряк избор. А ако можеш да даваш гласа си "за" или "против" перманентно и на всеки 3 месеца гласовете да се нетират и да е ясно кой ще остане във властта и кой ще си ходи, ето това е перманентна пряка демокрация. На второ място, това е важните решения, които също трябва да се вземат от Суверена - например утвърждаването на всеки закон. Както е казвал преди повече от 300 години Жан Жак Русо, не е закон този акт, който не е оторизиран от Суверена.
Това е решението на псевдодемократичните изборни системи, които съществуват сега по света. Разликата между сега съществуващите "демокрации" в САЩ, Русия, ЕС, България и т.н. е в това, че в някои от тези държави, можеш да плямпаш повече, отколкото в други. Но това не е демокрация. Демокрация е да можеш да избереш премиера и министрите с пряк избор и да ги свалиш от власт с пряк избор. А ако можеш да даваш гласа си "за" или "против" перманентно и на всеки 3 месеца гласовете да се нетират и да е ясно кой ще остане във властта и кой ще си ходи, ето това е перманентна пряка демокрация. На второ място, това е важните решения, които също трябва да се вземат от Суверена - например утвърждаването на всеки закон. Както е казвал преди повече от 300 години Жан Жак Русо, не е закон този акт, който не е оторизиран от Суверена.
Значи сега. Да почнем от това, че не премиерът и министрите са най-главни в цялата обществена йерархия. Защото имаме върховенство на закона. И тоя закон са длъжни да го спазват и министрите. Така че, за да имаме истински демократична избирателна система, първо трябва правилно да идентифицираме върха на йерархическата система. Постоянно сме свидетели, как идеологията скрива именно тоя йерархически връх. Т.напр. при марксизма, се твърдеше, че главна е базата, а надстройката е второстепенна. По тоя начин се игнорираше значението на надстройката. Която е именно и собственика над средствата за производство (базата). В сегашната идеология се акцентира, че държавата трябвало да има минимална намеса на пазара, който бил главен. Което е по същество същото като при марксизма.
С идеята за разделението на властите, се търси същия ефект - да се скрие истинския йерархически връх, но и същевременно да се даде възможност, на институцийте във върха да си прехвърлят топката и да се правят на шашави.
Така че крайният извод е, че законодателната власт е най-високият връх. А тия които трябва да могат да бъдат сменявани във всеки един момент са именно депутатите. Но за да се случи това е нужно, да бъде изяснено, колко на брой трябва да бъдат те. Защото съществува параметър, за който никой не говори от официозните щабове на умниците. И тоя параметър се нарича МАКСИМАЛЕН ВЪЗМОЖЕН ДЕБИТ НА ИЗБИРАТЕЛНАТА СИСТЕМА.
За кво става въпрос? За това, че ако депутатите са прекалено малко, дори и да имаш реална възможност да ги сменяш във всеки един момент, всичките дето ще се изредят през най-високото място в йерархията за 40 години (хипотетично средното време през което всеки гражданин може да бъде депутат), са толкова малко, че де факто представляват правоимащи да бъдат власт. Поради тая причина, максималният възможен дебит през законодателната власт трябва да бъде поне 10% от електората, като към него се добавят и други при това съществени гаранции за контрол над законодателната власт (при избирателната система която съм предложил това е постоянният контрол над парламента от Об. съветите). Подчертавам това което казах - става въпрос за МАКСИМАЛЕН възможен дебит. Това означава, че има възможност да се извърти и 10% от електората през парламента, но ако депутатите работят качествено, електоратът не е мотивиран да ги сменява, въпреки че му е дадена възможност (от избирателната система).
Но дори да дадеш възможност на електората да сменя във всеки момент народния си представител, тая възможност също не безгранична, поради простата причина, че в природата моментални явления не съществуват. Така че реално пак имаш минимален мандат - теоретично седмица, а на практика поне месец.
Следват и всички останали подробности, които гарантират, че механизмът на избирателната система дава истинска възможност на електората да назначава и сменя държавната власт, а не само на думи. Защото не е достатъчно, да кажеш какво трябва да е възможно да става, без да предложиш и реално действащ механизъм, чрез който наистина да става това.

